Барселона излезе победител в едно наистина драматично Ел Класико, след като се наложи над Реал Мадрид с 4:3.

В битката на "Сантяго Бернабеу" Лионел Меси вкара две дузпи и добави още един гол, за да помогне на каталунците да обърнат резултата. Барса поведе още в седмата минута след гол на Иниеста. В 20-ата Бензема изравни, а след още три минути отново той помогна на "белия балет" да поведе с 2:1. В края на полувремето Меси изравни - 2:2. Реал останаха с човек по-малко в 63-ата минута, когато Серхио Рамос получи директен червен картон, а Роналдо отбеляза от бялата точка

и тимът му поведе с 3:2. Малко след това съдията свири дузпа и за Барса и Меси я реализира за 3:3. В 83-та минута съдията даде втора дузпа за Барса и за Меси не бе проблем да обърне резултата - 4:3 в полза на блауграна. След мача Реал Мадрид има равен брой точки с Атлетико Мадрид – 70, докато Барселона е с 69 точки. /БГНЕС