Монако разгроми втородивизионния Ланс с 6:0, като Димитър Бербатов започна в титулярния състав за монегаските.

Мачът, играл се пред 6000 зрители на ст. "Луи II" в княжеството, бе четвъртфинал за Купата на Франция /срещите в турнира са по една, без реванш/.

Головата серия за Монако започна в 18-ата минута, когато Дирар откри след центриране на Фабиньо и щастлив рикошет. В 41-ата минута Бербатов удвои, при асистенция на Ривиер. В 54-ата минута двамата размених ролите си, като Ривиер направи резултата класически при асистенция на Бербатов

С два гола на Окамапос в 58-ата и 67-та минути резултатът набъбна до 5:0. В 75-ата минута Бербатов, изпратен с аплодисменти от зрителите, бе заменен от Мартиал. Крайното 6:0 оформи в 85-ата минута Ландре от отбора на Ланс, отбелязал си автогол. Монако се класира за полуфиналите на турнира. /БГНЕС