Реал Мадрид победи Борусия Дортмунд с 3:0 в първи четвъртфинален мач от Шампионската лига и на практика обезсмисли реванша.

Мачът, играл се пред 70 хил. зрители на ст. "Сантяго Бернабеу", премина почти изцяло под диктовката на Белия балет. Борусия бе бледа сянка на отбора, елиминирал Реал на полуфиналите в турнира миналата година, записвайки разгромна победа с 4:1 като домакин.

Домакините поведоха с гол още "от съблекалнята". Негов автор в 3-ата минута стана Гарет Бейл, завършил скоростна комбинация, започнала от Карим Бензема и минала през Карвахал - 1:0. В 26-ата минута Иско покачи на 2:0 при асистенция на Кристиано Роналдо, а крайното 3:0 бе оформено в 57-ата минута от самия Роналдо при асистенция на Лука Модрич.

За първите два гола вина има и вратарят на немците Роман Вайденфелер, реагирал с известно закъснение. От друга страна, стражът спаси отбора си от разгром, отличавайки се особено с ефектните си спасявания на два преки свободни удара, изпълнени от Роналдо и Бейл.

Гостите погледнаха по-сериозно към вратата на Икер Касияс едва в последния четвърт час на мача, когато всичко бе свършило. Мерникът на Марко Ройс и Пиер Ерик Обамеянг обаче бе неточен. Чувстваше се отсъствието на голмайстора Роберт Левандовски, който не пристигна в Мадрид заради наказание. /БГНЕС