Пари Сен Жермен победи Челси с 3:1 в първи четвъртфинален мач от Шампионската лига, играл се пред 45 хил. зрители на ст. "Парк де прeнс".

Парижани поведоха още в 3-ата минута чрез Есекиел Лавеци, у когото топката попадна след лошо изчистване на Джон Тери. Силният удар на аржентинеца от около точката за дузпата не остави никакви шансове на вратаря Петер Чех - 1:0

В 25-ата минута момчетата на Жозе Моуриньо получиха право да изпълнят дузпа, отсъдена за грубо нарушение на Тиаго Силва срещу Оскар. Зад топката застана белгиецът Еден Азар, който не сгреши - 1:1, при който резултат и завърши първото полувреме.

В 62-ата минута ПСЖ отново поведе благодарение на Давид Луис, пратил топката в собствената си врата след центриране от пряк свободен удар на Лавеци. Крайното 3:1 оформи в добавеното време Хавиер Пасторе след самостоятелен пробив отдясно и точен шут от малък ъгъл, сварил неподготвен Чех.

Челси също имаше няколко чудесни възможности, които обаче бяха проиграни от Фернандо Торес, Азар и Вилиан. На два пъти и гредите помогнаха на ПСЖ, чиято звезда Златан Ибрахимович напусна в средата на втората част заради контузия и участието му в реванша е под въпрос. /БГНЕС