Полша победи Белгия с 2:0 и се класира на Европейско първенство по футбол за първи път. Еби Смоларек вкара и двата гола за "Дружина полска" и след последния съдийски сигнал поляците празнуваха историческия успех. Поляците два пъти са печелили бронзовите медали на световни първенства, но никога не са участвали на европейски финали. Домакините поведоха в резултата в 45-ата минута след груба грешка на защитника на Белгия Ян Вертонген, който върна една топка на вратаря, но Смоларек пресече паса и отбеляза първия си гол в мача. Пет минути след почивката Еби Смоларек реализира и второто си попадение с добавка, след като вратарят Стийн Стийнен не се намеси добре след силен удар на Яцек Кжиновек. Влязохме в историята. Знаехме, че трябва да спечелим този мач и го направихме", заяви Смоларек. Огромна роля за успеха на Полша има селекционерът Лео Беенхакер. Холандецът е първият чужденец треньор на полския национален отбор, но този ход явно се оказа успешен. "Щастлив съм, че се класирахме на еврoпейското, но не съм доволен от играта ни в този мач", коментира Беенхакер. Португалия победи Армения с минималното 1:0 и вероятно ще бъде вторият отбор от група А, който ще пътува за Австрия и Швейцария догодина. Португалците водят с три точки пред тима на Финландия, който приемат в последния кръг на 21 ноември. Уго Алмейда се разписа в 42-а минута и този гол се оказа достатъчен за победата на португалците. Срещата от група А между Сърбия и Казахстан бе отложена заради снега, който се изсипа над Белград. Теренът бе затрупан и главният рефер на двубоя Луис Медина Канталехо прецени, че условията са неподходящи за провеждането на мача. Срещата е пренасрочена за утре от 15.00 часа (българско време). "Ако времето позволява, мачът ще се играе утре, ако не - ще бъде отложен отново за последната дата на УЕФА 24 ноември", заяви генералният секретар на Сръбската футболна федерация Зоран Лакович. Сърбия има илюзорни шансове за класиране на Евро 2008, като се нуждае от задължителни победи над Казахстан и Полша и благоприятно развитие на другите мачове. Финландия запази шансовете си за класиране на европейските футболни финали догодина в Австрия и Швейцария след победа с 2:1 над Азербайджан. Въпреки очакванията първи поведоха гостите от Азербайджан с гол на Махмуд Гурбонов в 63-та минута на двубоя.Два късни гола на Микаел Форсел в 79-та и Шефки Куки в 86-ата минута донесоха трите точки на Финландия, която събра общо 23.