България стартира с победа с 3:1 (21, -19, 20, 17) гейма над европейския шампион Испания участието си в турнира за Световната купа в Япония, който е и олимпийска квалификация за олимпийските игри в Пекин догодина. Визи за Олимпиадата ще получат първите три отбора в Япония. В първия гейм играта вървеше равностойно точка за точка. В края България взе преднина - 19:16, след която "лъвовете" нямаха проблеми да спечелят с 25:21. Отлични изяви на блокада демонстрира Красимир Гайдарски. Матей Казийски пък разстрои посрещането на испанците с отличен начален удар. Втората част започна с превъзходство за българите, които успяха да поведат с 10:5. Испания обаче постепенно успя да се добере до равенство 12:12. С много добър сервис испанците успяха да нарушат ритъма в нападание на възпитаниците на Мартин Стоев и в крайна сметка се стигна до 25:19 в тяхна полза. Третите в света обаче си върнаха преимуществото в третия гейм. След стабилна игра на разпределителя Андрей Жеков, нападението на България отново свърши своята работа. По този начин нашите поведоха с 2:1 след 25:20 в тази част. В четвъртия гейм играта на България беше с класа над тази на своя съперник. Логично се стигна до победа с 25:17 и 3:1 гейма. Последната точка отбеляза капитанът Пламен Константинов, който взе приза за най-добър играч в мача. Утре е вторият ни мач от програмата на Световната купа. В 6:05 часа играем с отбора на Египет, който по-рано днес загуби с 0:3 (-17, -19, -17) от Пуерто Рико за само 68 минути игра.