Ювентус е все по-близо до финал в турнира Лига Европа, който ще се играе в Торино.

"Бианконерите" записаха втора победа снощи над Лион в 1/4-финала в турнира и по този начин се класираха за 1/2-финал. Италианският шампион записа успех с 2:1 в реванша на "Ювентус Стадиум" и така с общ резултат 3:1 продължава напред. Домакините откриха резултата само след 4 минути игра, когато Андреа Пирло вкара своя редовен гол от фаул - 1:0. Джими Бриан изравни след удар с глава в 18-ата минута. Победното попадение за домакините бе дело на Клаудио Маркизио в 68-ата минута.

В същото време Валенсия разгроми Базел с 5:0 и също се класира напред в турнира. Пако Алкасер реализира три от головете в мрежата на загубилите, а по едно добавиха Алкасер и Бернат. Така с общ резултат 5:3 "прилепите" се класират напред, а същото сториха и тимовете на Бенфика (победа с 2:0 над АЗ Алкмаар) и Севиля (победа над Порто с 4:1). /БГНЕС