Отборът на Левски претърпя домакинско поражение от Литекс с 1:2 в двубой от 33-и кръг на А група. Столичани определено бяха по-добрия тим в срещата, но не успяха да се доберат и до точка.

Ловчанлии отбелязаха и двата си гола през първата част. Те откриха резултата в 23-ата минута чрез Армандо Ваюши и удвоиха преднината си в 42-ата, когато точен бе Руменов. Телевизионните повторения обаче показаха, че и при двете ситуации Джордан е в положения на засада. В самия край на полувремето Левски се върна в мача - 18-годишният нападател Владислав Мисяк бе изведен на добра позиция от Бастос, стреля ниско под плонжа на Пиргов и намали преднината на гостите. През второто полувреме "сините" доминираха на терена, но непростими пропуски направи влезлия като резерва Ларсен Туре на два пъти. Във втория случай в 64-ата минута французинът бе изведен от Крумов очи в очи с Пиргов, но вратарят отрази удара му. В заключителните минути на срещата гостите останаха с човек по-малко - Момчил Цветанов получи втори жълт картон. Левски засили своя натиск, но не успя да вкара изравнителен гол и остава с 53 точки, докато Литекс вече е с 64, пет по-малко от лидера Лудогорец.