Ботев Пловдив победи Локомотив София с 3:1 в първия мач от полуфинала за Купата на България и се доближи на крачка от финала на турнира.

"Кнарчетата" си осигуриха комфортна преднина в домакинската си среща. Първото попадение за 1:0 падна в 38-та минута от Доре. Малко след това Доре отбеляза втори гол, но той не беше зачетен, заради засада. Второто попадение за Ботев дойде през второто полувреме, когато Педро получи пас от Хамза и направи резултатът 2:0. Тимът на Станимир Стоилов оформи резултатът да е класически, след като Хамза центрира, а Бранеков засече топката в собствената си врата. Столичните железничари, все пак отбелязаха почетно попадение и в 89-та минута Иванов оформи крайният резултат 3:1. Следващата среща ще се играе в София.