Съставът на Пуерто Рико победи Съединените щати с 3:1 гейма (25:21, 20:25, 25:17, 25:22) в мач от втория кръг на турнира за Световната купа по волейбол за мъже в Япония. Мачът в Мацумото продължи час и 45 минути. Както е известно, на старта на турнира американците надиграха световния шампион Бразилия. За състава на Пуерто Рико това е втора победа на турнира, след като в първия си мач се наложиха и над Египет с 3:0 гейма. Утре Пуерто Рико излиза срещу нашите национали. Срещу американците феноменален мач направи Хектор Сото, който бе неудържим, реализирайки 29 точки. Хосе Ривера добави 14 точки. За тима на Съединените щати звездата Уилям Прийди се отчете с 16 точки, Раян Милър и Клейтън Стенли добавиха по 9 точки. Други резултати: Аржентина - Тунис 3:1, Австралия - Русия 0:3.