Манчестър Сити победи Уест Бромич с 3:1 в последен мач от 35-ия кръг на английската Висша лига.

"Гражданите" поведоха още в 3-ата минута чрез аржентинеца Пабло Сабалета. Седем минути по-късно сънародникът му Серхио "Кун" Агуеро покачи на 2:0, но още 7 минути по-късно гостите върнаха едно попадение чрез Греъм Доранс. В 36-ата минута Сити възстанови аванса си от два гола чрез трети аржентинец - Мартин Демикелис, разписал се за 3:1.

Със спечелените 3 точки Манчестър Сити се доближи максимално до втория във временното класиране Челси. Води Ливърпул със 77 т., пред Челси със 75 т. и Манчестър Сити със 74 т. Гражданите обаче са с мач по-малко. Първите три отбора се класират директно за групите на Шампионската лига, а четвъртият играе плейофи. Понастоящем четвърти е Арсенал със 70 т. - на точка пред Евертън.