Националният отбор по волейбол не допусна изненада срещу Пуерто Рико и продължава без грешка на турнира за Световната купа в Япония, който е и олимпийска квалификация за Олимпиадата в Пекин догодина. След инфарктно начало и загуба на първия гейм срещу сензационно представящия се до този момент южноамерикански отбор (надиграл до този момент отбори като Бразилия и САЩ), нашите се вдигнаха и в крайна сметка спечелиха с 3:1 (-19, 18, 25, 17). Така българите оглавиха временното класиране с три победи от три мача, какъвто е и активът на Русия. В началото на срещата Пуерто Рико демонстрира отлична игра в защита и в същото време, с много добър начален удар, успя да разстрои посрещането на българите. Пуерториканците поведоха набързо с 4:1 най-вече благодарение на капитана си Ектор Сото и първата техническа пауза в мача дойде при 8:6 в тяхна полза. След нея съперникът започна да играе още по-уверено и вече водеше с 16:10 при второто прекъсване. Нашите допуснаха много грешки от начален удар чрез Матей Казийски и Краси Гайдарски, а няколкото лошо вдигнати топки от разпределителя Андрей Жеков в края, също помогнаха на Пуерто Рико да спечели безпроблемно гейма с 25:19. Втората част също започна кошмарно - Пуерто Рико отново поведе и се откъсна в резултатата, за да се оттегли при 8:7 при първото техническо прекъсване. Почивката се отрази добре на нашите. Блокадата ни се стабилизира и въпреки двете грешки от сервис на Боян Йорданов и Владимир Николов нашите успяха да вземат инициативата и да се оттеглят с преднина 16:14 при втората техническа пауза. Добрите изяви в нападение на Матей Казийски и Боян Йорданов, подобрената игра на Жеков и отличните блокади на Евгени Иванов, доведоха до категоричното 25:18 в полза на "лъвовете", с което резултатът беше изравнен. Третият гейм тръгна точка за точка, за да се стигне до 24:24, след като Матей Казийски би начален удар в аут и пропусна да сложи край на частта. След добра блокада на Йорданов и Цветанов и точна атака на Казийски измъкнахме частта с 27:25 и поведе с 2:1.Капитанът Пламен Константинов отбеляза много важни точки в решителните моменти на този гейм, който се оказа решаващ за изхода на срещата. В четвъртата част пуерториканците бяха изключително разколебани и не вярваха, че могат да постигнат нещо повече. Точно на обратния полюс бе настроението на възпитаниците на Мартин Стоев. Отново нямаше кой да спре атаките на Матей Казийски и това беше достатъчно за крайното 3:1. Голямата звезда на българския волейбол Матей Казийски, който бе най-резултатен с 22 точки, стана поредният национал, който получи наградата за играч на мача срещу Пуерто Рико. Преди него за MVP бяха избирани капитанът Пламен Константинов и Тодор Алексиев. Утре е почивен ден на турнира. Следващият мач на България е срещу САЩ в четвъртък, 22 ноември, от 8:00 часа.