Димитър Бербатов продължи с отличните си изяви за отбор Монако и се отчете с два гола и асистенция за успеха на монегаските при гостуването на Аячо с 4:1.

Българският нападател започна двубоя от 35-ия кръг на Лига 1 от първата минута и бе най-добрия за своя тим. Първото полувреме завърши без голове, но малко след почивката Бербатов откри резултата след прецизен удар с глава. В 74-та минута бившият капитан на националния отбор удвои, но само след минути Тало върна домакините в мача. Две минути преди края обаче Кондогбия отбеляза трети гол за Монако след асистенция на бившия играч на Манчестър Юнайтед, а в самия край Окампос оформи крайното 4:1. С този успех Бербатов и компания отложиха празненствата на ПСЖ за титлата, като столичният тим трябва да вземе утрешното си гостуване на Сошо, за да стане шампион. /БГНЕС