Третият и първият във временното класиране на футболното първенство на България не успяха да си отбележат гол на стадиона в Ловеч в неделя вечерта.

Мачът премина без много емоции, въпреки че имаше опасни атаки и пропуски. Леко игрово и териториално предимство имаше "Литекс" през първото полувреме, но гол така и не падна.

Още в първите минути на второто полувреме домакините от "Лудогорец" можеха да направят резултата 1:0 от пряк свободен удар, но без успех. Все пак през второто полувреме мачът стана по-напрегнат.

В края си срещата отново влезе в това русло, в което премина първото полувреме – по-ниски обороти. Имаше само епизодично загатване на потенциалните възможности на двата отбора.

С последния сигнал на съдията Станислав Тодоров завърши трийсет и петият кръг, след който "Лудогорец" е със 71 точки и един мач по-малко, "Литекс" е трети с 66 точки след ЦСКА.