Ботев Пловдив победи Черно море с минималното 1:0 и стопи разликата с Литекс на три точки.

Момчетата на Станимир Стоилов запазиха четвъртата си позиция, но смалиха разликата с третите Литекс, с което запазват шансовете си за европейски турнири.

Пирин Гоце Делчев разгроми Любимец с 5:0 в битката на аутсайдерите в А група. Домакините категорично превъзхождаха гостите си, а първото попадение падна още в 17-та минута след гол на Гуцев. Две минути по-късно Панайотов увеличи преднината на 2:0. До края на полувремето нямаше повече попадения. Не така обаче стояха нещата през втората част. В 54-та минута Газиев изпълни дузпа, с което направи резултата класически 3:0. В 76-та минута Башов вкара за 4:0 за Пирин. Минута преди края отново Гоцев отбеляза, с което оформи крайното 5:0. В другия мач Ботев Пловдив победи Черно море с 1:0 след гол на Куертан. С успеха си "канарчетата" останаха на четвърта позиция, но с 63 точки, което е с три по-малко от третите Литекс. /БГНЕС