Монако завърши 1:1 с Гингам в мач от 36-ия кръг на Лига 1, като по този начин осигури титлата на Пари Сен Жермен.

Срещата се игра пред 7600 зрители на ст. "Луи II" в Монако. Голмайстор за домакините за пореден път стана Димитър Бербатов, който бе точен с глава в 77-ата минута: 1:0. В 83-ата минута българския стрелец бе сменен, а две минути по-късно Фатих Атък изравни при асистенция на Ятабаре: 1:1.

В същото време Пари Сен Жермен падна у дома от Рен с 1:2 /Лавеци 3; Кадир 23 Нтеп 27/. Въпреки загубата парижани са шампиони вече и на теория, тъй като до края първенството има още два кръга, а дистанцията между тях и Монако е 7 т. Монако от своя страна е недостижим от третия Лил.

Това е четвъртата шампионска титла за ПСЖ, който е основан не чак толкова отдавна - през 1970 г. Столичани и Монако ще играят наесен в групите на Шампионската лига, а Лил или Сент Етиен /засега четвърти/ ще играят плейофи. /БГНЕС