Реал Мадрид завърши 1:1 като гост на Валядолид, с което на практика се прости с титлата в Примера дивизион.

Пет минути преди края на мача футболистите на "кралския клуб" се виждаха победители, след като Серхио Рамос бе открил в 35-ата минута от пряк свободен удар. Домакините обаче изравниха чрез Умберто Осорио, отбелязал с глава след центриране от корнер.

Студеният душ, който Реал получи, не позволи на отбора да реагира в оставащите до края минути. Звездата на тима Кристиано Роналдо пък излезе заради контузия още в 8-ата минута и участието му в оставащите два мача до края на първенството е под въпрос.

Класиране: Атлетико Мадрид 88 т., Барселона 85 т., Реал Мадрид 84 т., Атлетик Билбао 68 т. Първите три отбора се класират направо за групите на Шампионската лига. Атлетик Билбао ще играе плейофи. /БГНЕС