Шампионът на България Лудогорец победи Левски с 3:2 в мач от 39-ия кръг на "А" група, игран на стадион "Георги Аспарухов".

Наставникът на "сините" Елин Топузаков за пореден път даде шанс на юношите на тима, като в стартовите 11 личаха имената на Мики Орачев и близнаците Цоневи. Домакините поведоха в резултата в 27-та минута чрез Валери Божинов, но само две минути по-късно Себастиан Ернандес изравни. След почивката Лудогорец поведе с 3:1 с голове на Жуниор Кишада и Дани Абало, а в продължението на мача Божинов оформи крайното 2:3 с втория си гол след точно изпълнение на дузпа. След този успех Лудогорец вече има 81 точки, докато Левски остава на пето място, където й ще завърши първенството, с 54 точки.