България надигра Словения с 2:0 като гост в последен мач от квалификациите за Евро 2008 в Австрия и Швейцария. "Трикольорите" бяха по-добрия тим през цялото време, но стигнаха до успеха с късни голове на Благой Георгиев (80 мин) и Димитър Бербатов (84 мин). Успехът ни нареди на трето мсто в Група G, от която се класираха Румъния и Холандия. Положенията пред двете врати в първите двайсетина минути се ограничиха до две недотам сериозни опасности за двамата вратари след изпълнение на пряк свободни удари и добро положение за възпитаниците на Димитър Пенев. Първо изстрел Бирса в петата минута бе избит в корнер от играч на стената, а три минути след това трима футболисти на България се озоваха сами срещу вратаря, но центрирането на Мартин Петров бе прекалено сложно, за да последва добър удар на Велизар Димитров. В 12-ата минута стражът на домакините Ханданович се намеси добре след свободен удар на Благой Георгиев и последвал рикошет. Словенците имаха своя голям шанс в 27-ата минута, когато след разбъркване пред нашата врата и колеблива изява на Иванков, Лаврич стреля ефектно със задна ножица, но топката мина над вратата. Отборът на Словения остана с човек по-малко в 45-ата минута, когато Йокич като последен в защитата свали на земята откъсващия се напред Христо Йовов и заслужено получи червен картон. При последвалия пряк свободен удар Ханданович улови лесно изстреляната от Мартин Петров топка. България подобри рязко играта си с началото на втората част. Първо Йовов отправи удар в 47-ата минута, който бе уловен с лекота от вратаря, а три минути по-късно изстрел на Тунчев бе избит с мъка от Ханданович. В 70-ата минута комбинация между Йовов и Благой Георгиев завърши с удар на последни, уловен сигурно от вратаря на Словения. Безспорно по-класния тим на България стигна до заслужен гол в 80-ата минута, когато Мартин Петров подаде по тревата към Георгиев, играчът на Дуисбург си вдигна топката и с мощен удар от около 25 метра намери горния десен ъгъл на вратата на Ханданович за 1:0. Секунди след това пак Мартин Петров подаде прострелно пред вратата, а там връхлитащият Велизар Димитров я отклони, но за съжаление встрани от вратата. Димитър Бербатов бе герой за нашите в 84-ата минута, когато получи пас от дълбочина, напредна сам срещу вратаря, излъга го и на празна врата отбеляза за 2:0. С успеха си "трикольорите" заеха третото място в група G, оставайки на една точка от втората позиция, която даваше права на участие на европейските финали. Победител в групата е Румъния, а Холандия се класира като втори.