С два гола на Луиш Фабиано Бразилия стигна до домакински обрат срещу Уругвай и записа победа с 2:1 в квалификация за класиране на Световното първенство през 2010 година в зона Южна Америка. Себастиан Абреу даде преднина на „урусите” в Сао Пауло още в осмата минута, а вратарят на Бразилия Жулио Сезар предотврати втори гол във вратата си малко по-късно. Публиката на стадион „Морумби” вече освиркваше своите в края на първото полувреме, когато Луиш Фабиано изравни с удар между краката на Фабиан Карини в 44-ата минута. Нападателят на Севиля отбеляза и победното попадение в 64-ата минута. В следващата атака, стражът на „кариоките” Жулио Сезар направи спасяването на мача, отразявайки удар на Абреу с глава. „Не играхме добре, особено през първото полувреме, и позволихме на съперника да владее повече топката”, призна селекционерът на Бразилия Дунга. Докато Бразилия се измъчи с Уругвай, Парагвай и Еквадор записаха сериозни победи. Парагвай надделя с 3:0 като гост над Чили. Салвадор Кабаняс изведе „гуараните” напред в резултата в 24-ата минута, а Пауло Да Силва се разписа по веднъж с глава през двете полувремена и смълча публиката на стадиона в Сантяго. Еквадор разби с 5:1 у дома Перу, който измъкна 1:1 на Бразилия преди дни. Валтер Айови и Едисон Мендес отбелязаха по две попадения за Еквадор, а Иван Кавиедес добави още едно. За „инките” единствено Андрес Мендоса намери пътя към мрежата. След четири кръга от общо 18 в зона Южна Америка, Парагвай води в класирането с 10 точки, следван от Аржентина (9), Бразилия и Колумбия (8), Венецуела (6), Уругвай и Чили (4), Еквадор (3), Перу (2) и Боливия (1). Първите четири отбора в крайното класиране отиват директно в Южна Африка, а петият тим играе плейоф с четвъртия от зона КОНКАКАФ. Следващите световните квалификации в тази зона са чак през юни догодина. Квалификации за Мондиал 2010 Еквадор – Перу 5:1 Бразилия – Перу 2:1 Чили – Парагвай 0:3. БГНЕС