Мъжкият национален отбор по волейбол загуби с 2:3 от САЩ на старта на Световната лига, след като водеше с 2:0 гейма.

Срещата се игра в Двореца на спорта във Варна. След много силна игра националите поведоха с 2:0 гейма (25:19, 25:20). И през двете части момчетата на Камило Плачи водеха от начало до края, като нито за миг не изпуснаха инициативата. С прекрасни отигравания се отличиха Йосифов и Скримов.

В третия гейм обаче нашите се отпуснаха и възползвайки се от това, гостите бързо поведоха. Геймът вървеше точка за точка, като второто техническо прекъсване дойде при резултат 15:16 в полза на САЩ. Българите се стегнаха и доведоха резултата до 24:23. Последва изравняване - 24:24, а после и второ - 25:25, като в крайна сметка американците взеха гейма с 27:25.

Националите не успяха да се върнат в мача и през четвъртия гейм, който гостите взеха още по-убедително - 25:19, изравнявайки геймовете - 2:2. Последвалият тайбрек започна кошмарно за България - 0:3. Нашите стопиха разликата до 1 т., но после тя отново нарасна и в крайна сметка САЩ спечели с 15:12, а с това и мача с 3:2 гейма.

Българите ще имат възможност за реванш довечера от 20,00, когато е втората срещу между двата отбора.