Франция победи Норвегия с 4:0 в първата си контрола от подготовката за Световното първенство в Бразилия.

На „Стад дьо Франс“ домакините нямаха никакви проблеми със своя съперник и можеха да реализират дори повече от четирите попадения.

В Париж резултатът бе открит в 15-ата минута от Пол Погба. Валбуена центрира отляво към Погба, който бе оставен абсолютно сам и без проблеми с глава вкара за 1:0.

Въпреки натиска си, „петлите“ трябваше да изчакат до второто полувреме за втория си гол в двубоя. В 52-ата минута Валбуена направи втората си асистенция, след като намери добре Оливие Жиру, който пък майсторски прехвърли вратаря на скандинавците Ниланд.

В 67-ата минута Лоик Реми реализира трети гол само минути, след като бе влязъл на терена. Той се възползва от извеждащо подаване през центъра на Матьо Дебюши, след което стреля прецизно покрай вратаря за 3:0.

2 минути по-късно Жиру оформи крайното 4:0 с втория си гол в мача. Валбуена се отчете с трети голов пас, центрирайки за голаджията на Арсенал, който с глава реализира четвъртото попадение в двубоя.

Съставът на Франция: Руфие – Дебюши, Кошчиелни, Сако, Евра (46' Дине) – Кабай (80' Кабела), Погба (46' Сисоко), Матуиди (74' Мавуба) – Валбуена (70' Грение), Гризман (65' Реми), Жиру.