България записа тежка втора загуба на турнира за Световната купа по волейбол за мъже в Япония. Националите ни отстъпиха с 0:3 пред олимпийския и световен шампион Бразилия в Тояма. Играчите на Бернардо Резенде тотално доминираха в срещата и си върнаха на нашите за двете загуби в последните две срещи срещу тях на финалите на Световната лига и на Световното първенство. Началото на мача бе равностойно, като всеки отбор печелеше своите атаки до първото техническо прекъсване. След това обаче Бразилия започна да трупа преднина, за да вземе по категоричен начин първия гейм- 25:14. Южноамериканците имаха превъзходство и във втората част, която взеха с 25:21. Нашите се опитаха до окажат някаква съпротива в третия гейм, но неуспешно. Така, след 25:19, Бразилия спечели мача с 3:0 гейма. Поражението бе второ поред за момчетата на Мартин Стоев, след като вчера отстъпихме с 2:3 гейма на САЩ. Българите ще летят за Окаяма, където са следващите им три срещи- с Южна Корея, Австралия и Тунис. След ден почивка, излизаме в Окояма срещу тима на Корея в двубой от третия кръг на надпреварата. Както е известно, турнирът е квалификация за Олимпиадата догодина.