Световният шампион Испания записа победа с 2:0 над Ел Салвадор в последната си контролна среща преди началото на Мондиала в Бразилия.

На "ФедЕкс Фийлд" в Лендоувър, Мериленд Давид Вия отбеляза два гола през второто полувреме, за да донесе успеха за тима на Висенте дел Боске. Още в третата минута Сеск Фабрегас пропусна дузпа, отсъдена за нарушение срещу Диего Коста. Спряганият за трансфер в Челси халф изпрати топката над вратата, изпускайки третата си дузпа с екипа на националния отбор. Вия откри резултата в 60-та минута след асистенция на Серхио Рамос с глава, а малко преди края на редовното време оформи крайното 2:0 след добро подаване на Давид Силва. По-добрата новина за Испания бе, че Диего Коста изглеждаше напълно здрав, като остана 70 минути на терена и спечели дузпа за своя тим. /БГНЕС