България очаквано победи Южна Корея с 3:0 гейма (25:20, 25:20, 25:19) и записа четвърти успех в надпреварата. Нашите запазват третото място в класирането след Русия - 6 победи и без загуба, Бразилия - 4 победи и 1 загуба (мач по-малко). България започна в състав: Христо Цветанов, Андрей Жеков, Красимир Гайдарски, Матей Казийски, Владимир Николов, Пламен Костантинов (капитан) , Теодор Салпаров (либеро). Старши треньорът Мартин Стоев бе поставил задача на нашите да се борят за всяка точка, защото крайното класиране е възможно да бъде решено от точковия коефициент. Играта започна равностойно и отборите си разменяха точките до 16:15 за българите, които едва тогава успяха да дръпнат с 2-3 т. и до края увеличиха преднината си. Във втория гейм като резерва влезе Николай Николов. Както и в първия гейм, играта започна точка за точка и при първото техническо прекъсване Южна Корея бе напред – 8:7. След поредни грешки на разпределителя Андрей Жеков, корейците поведоха с 10:7 и 13:10, но българите затегнаха редиците си и излязоха напред с 14:13. С отлични изяви в нападение и блокада на Владимир Николов нашите увеличиха аванса си на 3-4 точки. Матей Казийски пък завърши гейма с добра атака от втора линия. В третия гейм Красимир Гайдарски се включи отлично в блокадите и нашите за първи път бяха напред при първото техническо прекъсване 8:7. После разпределителят Андрей Жеков направи силна поредица от сервиси и разколеба посрещането на азиатците – 11:8. Българите обаче не успяха да сломят напълно съперниците си и успяха да затворят последната част само с 6 т. преднина.