Колумбия победи Гърция с 3:0 в първия мач от група С на Световното първенство в Бразилия.

Отборът на Колумбия се класира на Световно първенство за първи път от 16 години насам и започна с успех кампанията си. С подкрепата на екзалтираната си публика, тимът на Хосе Пекерман поведe с 1:0 още в петата минута чрез Пабло Армеро. Като цяло двубоят започна с натиск на Колумбия, но към средата на първото полувреме гърците се мобилизираха и създадоха някои опасни атаки. Въпреки това Колумбия показа опасно лице независимо, че е без суперзвездата си Радамел Фалкао, който наблюдаваше срещата от трибуните на стадион "Ещадио Минейрао". Втората част започна отново с превес на колумбийците и с груба игра от страна на елините. Колумбия обаче нанесе решителният си удар в 58-та минута. След изпълнение на корнер Теофило Гутиерес отбеляза за 2:0. Лос Каферетос можеха да получат един гол, след като Гекас нацели гредата след удар с глава. В добавените минути Колумбия добави още едно попадение чрез Хамес Родригес, с което оформи крайното 3:0. Следващата битка на Колумбия е срещу Кот д`Ивоар на 19 юни. Гърция пък ще се изправи срещу Япония във втория си двубой на 20 юни. Тази нощ в 04:00 часа българско време ще се изиграе и другият мач от групата между Япония и Кот д`Ивоар. Дербито от група D между Англия и Италия пък е преди това от 01:00 часа българско време.