Тимът на Кот д`Ивоар спечели три точки в първия си мач на Мондиала, побеждавайки Япония с 2:1 в Ресифе пред 40 000 зрители.

Атакуващият полузащитник на Милан Кейсуке Хонда изведе японците напред в резултата с мощен изстрел с левия крак в 16-ата минута, но "слоновете" успяха да направят пълен обрат. Нападателят на Суонзи Вилфред Бони с глава възстанови равенството в 64-ата минута, а само 120 секунди по-късно Жервиньо също с глава прониза за втори път мрежата на японската врата. За играч на мача бе обявен халфът на Манчестър Сити Яя Туре, който за 90 минути даде 50 паса и нанесе два удара към противниковата врата. В следващите мачове от група С на 19 юни Кот д`Ивоар играе с Колумбия, а Япония с Гърция.