Швейцария победи Еквадор с 2:1 в първия двубой от група Е на Мондиала в Бразилия.

На "Ещадо Насионал" в столицата Бразилия двубоят не започна добре за Швейцария, след като в 13-та минута Енер Валенсия откри резултата 1:0 в полза на Еквадор след центриране от фаул. До края на първата част "кръстоносците" не успяха да намерят играта си и Еквадор се настани все по-трайно в половината им. До края на полувремето обаче до още голове не се стигна. Много малко след началото на втората част Адмир Мехмеди успя да отбележи изравнителното попадение за 1:1. Швейцария излезе със съвършено различен облик и двубоят стана значително по-динамичен и интересен. В последните секунди на добавеното време резервата на Швейцария Сеферович донесе победата на тима си с 2:1. От 22:00 часа българско време Франция ще се изправи срещу Хондурас във втория двубой от групата. В следващия кръг Франция ще срещне Швейцария на 20 юни от 22:00 часа, а Хондурас ще премери сили с Еквадор на 21 юни от 01:00 часа българско време.