Колумбия победи Кот д`Ивоар с 2:1 и си осигури място в 1/8 финалите на Мондиала в Бразилия. Хамес Родригес и Хуан Кинтеро донесоха успеха на "Лос кафетерос" с попадения през втората част на двубоя от група "С".

Двата отбора спечелиха първите си срещи от групата, Колумбия срещу Гърция (3:0) и Кот д`Ивоар срещу Япония (2:1). Най-чистото положение през първото полувреме на днешния мач в столицата Бразилия дойде след половин час игра, когато Теофило Гутиерес не успя да се разпише от чиста позиция. Селекционерът на африканците Сабри Ламуши отново остави Дидие Дрогба на пейката и звездата на тима се появи на терена в 60-ата минута. Само 4 минути след това падна първия гол в срещата и той бе дело на халфа на Порто Родригес, който се разписа с глава и Колумбия поведе с резултата. Тяхната преднина нарасна в 70-ата минута, когато Кинтеро прониза за втори път мрежата на вратата на Бубакар Бари. Кот д`Ивоар определено не смяташе да се предава и намали преднината на съперника си в 73-ата минута. Нападателят на Рома Жервиньо от малък ъгъл бе точен и върна интригата в срещата. Последва много интересна игра, но повече голове не паднаха и колумбийците триумфираха в мача, стигайки до първия етап от плейофите на Мондиала. Колумбия имаше известно предимство от това, че почива ден повече от Кот д`Ивоар, който все пак остава с шансове за излизане от групата. На тима на Ламуши му предстои мач с Гърция на 24 юни. От 01:00 часа тази вечер Япония играе с Гърция в Натал. /БГНЕС