Звездата на Бразилия Неймар поведе в голмайсторската листа на Световното първенство, след като отбеляза два гола за успеха над Камерун с 4:1, с който домакините спечелиха група А на Мондиала.

Нападателят на Барселона откри резултата в 17-та минута след много добра асистенция на Луис Густаво, но малко след това камерунците израниха чрез Матип. В 34-та минута Неймар отново даде преднина на Бразилия след добър самостоятелен пробив и трагична намеса на вратаря на Камерун. През втората част нападателят на кариоките Фред се отпуши, благодарение на добро центриране на Давид Луис, а в 84-та минута Фернандиньо оформи крайното 4:1.

С този успех Бразилия спечели група А, заради по-добрата си голова разлика от Мексико, и на осминафиналите ще срещне Чили. Мексиканците, които в другия мач от групата победиха Хърватия с 3:1, ще се изправят срещу Холандия в спор за място сред най-добрите осем. /БГНЕС