Футболистите на Милан си осигуриха класиране на осминафиналите в тазгодишното издание на Шампионскаталига, завършвайки наравно 1:1 като гости на Бенфика. В другия мач от група „D“ Селтик победи в директен двубой за второто място Шахтьор в последната минута и се нуждае само от точка в последната среща, за да продължи напред. В Лисабон Милан поведе с 1:0 с гол на Андреа Пирло от 30 метра в 15-тата минута на двубоя. Бенфика изравни пет минути по-късно чрез уругвайския полузащитник Макси Перейра с шут от малък ъгъл извън наказателното поле. Домакините се нуждаеха от победата, за да имат шансове да се класират за осминафиналите и упражниха натиск, но гол на капитана им Нуно Гомеш бе отменен заради засада. В последнитеминути на мача пък Кака пропусна две изгодни положения да донесе победата на Милан. Бенфика остава на последното място в групата с 4 точки и шансовете й за класиране за Купата на УЕФА минават през победа в Донецк срещу Шахтьор. Милан е начело в групата с 10 точки. Италианският полузащитник Масимо Донати даде победния гол на Селтик в последната минута на мача им с Шахтьор в Глазгоу. Домакините победиха с 2:1 и се нуждаят само от точка в гостуването си на Милан в последния кръг от груповата фаза, за да се класират на осминафинал в турнира. Мачът обаче започна много зле за Селтик и още в четвъртата минута бразилецът Брандао даде преднина на Шахтьор. Добавеното време на първото полувреме се оказа изключително ценно за шотландския тим, като чешкият полузащитник Юри Ярошик успя да изравни резултата с удар от малък ъгъл. През второто полувреме картината се повтори само за Селтик- във втората минута на добавеното време Донати изправи трибуните на крака. Футболистите на Гордън Страхън са на второ място в групата с 9 точки, а Шахтьор остана зад тях с 6. Победата на украинците с 2:0 в първия мач между двата отбора им оставя шансовете да се класират за осминафинал в Шампионската лига, но само при победа срещу Бенфика у дома и загуба на Селтик в Милано на 4 декември.