Отборът на Ливърпул победи с категоричното 4:1 тима на Порто в среща от група А на Шампионската лига, играна на стадион Анфийлд в Ливърпул. Така Ливърпул запази надежди за класиране в следващата фаза на Шампионската лига, но ще трябва да победи като гост Олимпик Марсилия в последната си среща. Торес откри резултата в 19-ата минута с глава след центриране от корнер на Джерард, но Лисандро Лопес с глава изравни в 33-ата. Този резултат се запази до края на полувремето и така на почивката двата отбора се оттеглиха с по гол аванс. "Мърсисайдци" стигнаха до успеха с три гола в рамките на последните12 минути на мача. Първо в 78 - ата минута след самостоятелен пробив на Хари Кюъл, Фернандо Торес отбеляза второто си попадение в срещата за 2:1. След още шест минути игра капитанът Стивън Джерард реализира дузпа, отсдена в полза на неговия отбор и покачи на 3:1. В 87 - ата минута 202 - сантиметровият нападател на ливърпулци Питър Крауч се възползва от центриране на Джерард и с глава оформи крайното 4:1. В другия мач от тази група Бешикташ победи Олимпик Марсилия с 2:1. Бразилецът Бобо донесе победата на домакините с гол в 88-aта минута. Преди това Родриго Алваро Тело даде преднина на Бешикташ в 27-aта минута, а гостите изравниха чрез нигерийската резерва Тайе Тайво в 65-aта. Порто води във временното класиране в група А с актив от осем точки, Ливърпул има седем, Олимпик Марсилия също е със седем, а Бешикташ има шест спечелени точки.