Отборът на Вердер Бремен надделя над испанския шампион Реал Мадрид с 3:2 като домакин в предпоследна среща от група "C" на Шампионската лига, играна пред 36 000 зрители на "Везерщадион". Двубоят започна чудесно за домакините, след като успяха да открият резултата още в четвъртата минута, когато Клемес Фриц центрира от дясно и Маркус Розенберг прати топката в мрежата с удар с левия крак. Радостта на "бременските музиканти" обаче бе кратка, тъй като гостите стигнаха до изравнително попадение десет минути след това. Бразилската звезда Робиньо направи индивидуален пробив по лявото крило и с техничен удар от границата на пеналтерията не остави шансове на немския вратар Кристиан Вандер. В 33-та защитникът на Вердер Налдо бе близо до гола, но неговият удар бе спасен от Икер Касияс на голлинията. Седем минути по-късно Розенберг проби по дясното крило и центрира в наказателното поле, където Бубакар Саного засече коженото кълбо във вратата за 2:1. Четири минути след началото на второто полувреме голмайсторът Саного можеше да се разпише за втори път, но ударът му с глава отново бе избит от голлинията от Касияс. В 56-та минута холандският национал Рууд ван Нистелрой пропусна уникално положение. Робиньо проби по лявото крило и даде чудесен пас на Нистелрой, който не успя да намери очертанията на опразнената врата. Две минути след това обаче нападателят на Вердер Аарон Хунт бе изведен зад защитата и не сгреши - 3:1. В 70-та минута Розенберг можеше да увеличи преднината на своя тим, но ударът му мина на сантиметри от страничната греда. В ответната атака мадридчани намалиха резултата чрез Рууд ван Нистелрой, който получи пас от Хосе Мария Гутиерес - Гути, и с техничен удар от малък ъгъл прехвърли Вандер. 12 минути преди края на срещата Налдо можеше да си отбележи автогол, при опита си да избие топката от краката на Нистелрой, но Вандер внимаваше. В 88-та минута пък опасен удар на Карлос Алберто отново попадна в ръцете на Касияс. В другата среща от тази група отборът на Олимпиакос срази тима на Лацио с 2:1 като гост на стадион "Олимпико" и така се изкачи на второ място във временното класиране. След половин час игра капитанът на "римските орли" Томазо Роки се пребори за една топка на аут-линията, подаде на Горан Пандев, който вкара на празна врата - 1:0. Само пет минути обаче трая радостта на феновете на Лацио, тъй като Лусиано Галети изравни с мощен шут от границата на наказателното поле. През второто полувреме домакините бяха по-активни, като с пропуски се отличиха Горан Пандев, Кристиан Даниел Ледесма и Томазо Роки. Противно на показаното на терена, гостите стигнаха до победно попадение в 64-та минута. Предраг Джорджевич получи извеждащ пас, навлезе в пеналтерията и подаде на Дарко Ковачевич, който засече коженото кълбо в мрежата за крайното 1:2.