Английският гранд Челси разгроми с 4:0 като гост тима на Розенборг в среща от група B на Шампионската лига. С този успех лондончани продължават да са на първо място във временното класиране в групата. Гостите от Англия започнаха много активно и още от първата минута показаха, че са по - класният тим на терена. Футболистите на Челси откриха резултата в своя полза още в седмата минута. Джо Коул стреля към противниковата вртата, стражът на домакините - Ларс Хиршфийлд изби, но топката попадна в Дидие Дрогба, който отбеляза двайстия си гол в Шампионската лига и изведе гостите напред в резултата - 0:1. Тринайсет минути по - късно националът на Кот Д'Ивоар отбеляза второ попадение в мача, след хубаво подаване на Микаел Есиен. След още 20 минути игра Алекс се разписа директно от фаул и направи преднината на англичаниите класическа. Пред възпитаниците на Аврам Грант се откриха много голови възможности, като доста добри положения изпусна Шон Райт Филипс. В 73 - ата минута се стигна до нов гол, отново във вратата на норвежците. Микаел Есиен стреля, но вратарят на Розенборг отново спаси удара. При добавката обаче Джо Коул се разписа за крайното 0:4. След последното попадение домакините имаха няколко възможности, но не успяха да се възползват и да отбележат поне почетно попадение. В другата среща от тази група Валенсия и Шалке 04 не можаха да си отбележат и двубоят завърши наравно - 0:0. Мачът бе доста груб и реферът показа доста картони, включително изгони Давид Албелда в 32 - ата минута за много грубо нарушение. Карлос Марчена и Хамил Алтънтоп пропиляха най - чистите голови положения за отборите си в срещата, след като останали сами срещу противниковия вратар неможаха да открият резултата и нулевото равенство се запази до края на срещата.