Женският национален отбор по волейбол на България спечели престижния турнир Купа Елцин, след като на финала победи домакините от Русия с 3:2 (16:25, 25:20, 28:30, 25:23, 15:11).

Този успех е изключително престижен за България, тъй като Купа Елцин е считан за един от най-престижните международни турнири в света. На финала в руския град Екатеринбург възпитаничките на Владимир Кузюткин започнаха слабо и загубиха първия гейм на 16 точки, но след това се мобилизираха и изравниха резултата след 25:20 във втората част. Третият гейм бе изключително оспорван, като в крайна сметка рускините го взеха с 30:28, но нашите стигнаха до тайбрек след 25:23 в следващата част. В тайбрека българките показаха характер и се наложиха с 15:11, за да триумфират с титлата и то след победа над домакините. /БГНЕС