Лудогорец победи люксембургския Дюделанж с категоричното 4:0 в първи мач от втория квалификационен кръг на Шампионската лига.

Българският шампион дълго не можа да намери път до вратата на Дюделанж, най-вече заради откровено защитната игра на гостите. В 35-ата минута Дани Абало откри при асистенция на Марселиньо, с което всичко си дойде на мястото. В 43-ата минута Роман Безяк покачи на 2:0 чрез добавка след шут на Абало.

През второто полувреме абсолютната доминация на Лудогорец продължи. В 65-ата минута влезлият като смяна Абел Анисе ознаменува официалния си дебют за шампионите с гол, паднал при асистенция на Мисиджан - 3:0. Три минути по-късно Ешпиньо оползотвори пас на Йордан Минев, оформяйки крайното 4:0. /БГНЕС