България спечели първия гейм срещу Русия с 25:21 в мача от Световната купа по волейбол за мъже в Токио. Нашите допуснаха Русия да поведе с ас от сервис, но след блестяща игра на Владимир Николов и няколко точки от отлични атаки, тимът на Мартин Стоев поведе с 8:6. След добра блокада на Евгени Иванов разликата набъбна – 11:8. При второто техническо прекъсване авансът на българите бе 2 точки- 16:14. С отлична блокада на Андрей Жеков разликата стана отново 3 т. Стартовият състав на нашите бе: Евгени Иванов, Андрей Жеков, Матей Казийски, Владимир Николов, Тодор Алексиев, Красимир Гайдарски, либеро Теодор Салпаров. Отлично в края се включиха Боян Йорданов и Николай Николов. Русия няма загуба до момента с 8 победи и 24:1 гейма. Втори е световният шампион и носител на Световната купа Бразилия (8 победи и 1 загуба). България и САЩ с по 6 победи и 2 загуби спорят за третото място, което осигурява участие на Олимпиадата в Пекин 2008.