България загуби втория гейм от Русия с 23:25 в деветия си мач за Световната купа по волейбол (мъже) и резултатът е равен 1:1. В първия гейм нашите спечелиха с 25:21. във втората част Сергей Тетюхин атакува в аут и нашите поведоха с 2:1. Отлично игра в защита либерото Теодор Салпаров. След отлично изпълнени сервиси на Семьон Полтавски и добра блокада обаче руснаците поведоха с 6:3. С нов ас на Владо Николов, разликата се стопи до 1 т. , а при първата техническа пауза Русия водеше с 8:6. българите стопиха аванса до 1 т., но след грешка на Матей Казийски съперниците им отново дръпнаха с 3 т. – 9:12. След слабо посрещане авансът на Русия стана 5 т. – 15:10. Втората техническа пауза дойде при – 16:12 за Русия. При 16:20 на терена излезе капитанът Пламен Константинов и вдъхнови съотборниците си да стопят разликата - 20:21. Русия няма загуба до момента с 8 победи и 24:1 гейма. Втори е световният шампион и носител на Световната купа Бразилия (8 победи и 1 загуба). България и САЩ с по 6 победи и 2 загуби спорят за третото място, което осигурява участие на Олимпиадата в Пекин 2008.