България спечели третия гейм срещу Русия с 25:22 в деветия си мач за Световната купа по волейбол (мъже) . Първият гейм нашите спечелиха с 25:21, но загубиха втория с 23:25. В третата част играта вървеше точка за точка до 4:4, но след грешка на Матей Казийски при посрещането и блок аут на Тодор Алексиев, руснаците дръпнаха със 7:4. В игра на мястото на Алексиев отново влезе контузеният капитан Пламен Константинов, но при първата техническа пауза Русия водеше с 8:5. С отлична игра в блокада на Краси Гайдарски нашите изравниха 13:13, но отново допуснаха руснаците да дръпнат с 2 т. При второто техническо прекъсване резултатът бе 16:14 за Русия. Българите излязоха напред с 19:18 и принудиха треньорът на руснаците Владимир Алекно да поиска прекъсване. В края руснаците направиха още 2 грешки и България поведе с 24:21. Русия няма загуба до момента с 8 победи и 24:1 гейма. Втори е световният шампион и носител на Световната купа Бразилия (8 победи и 1 загуба). България и САЩ с по 6 победи и 2 загуби спорят за третото място, което осигурява участие на Олимпиадата в Пекин 2008.