България победи Русия с 3:2 гейма (25:21, 23:25, 25:22, 23:25, 15:12). В тайбрека България поведе с 1:0 след добра атака на Краси Гайдарски. После той сбърка от сервис и след грешка на Евгени Иванов Русия излезе напред – 1:2. Андрей Жеков също сгреши при сервиса и разликата стана 3 т. – 2:5. След 2 невероятни спасявания на Теди Салпаров нашите изравниха 6:6 и с 2 отлични атаки на Пламен Константинов поведоха с 8:7. Капитанът обаче прати сервиса в аут и резултатът стана 9:9. Нашите поведоха с 12:10 и 14:11, за да затворят с 15:12. Стартовият състав на нашите бе: Евгени Иванов, Андрей Жеков, Матей Казийски, Владимир Николов, Тодор Алексиев. България спечели първия гейм срещу Русия с 25:21. Нашите допуснаха Русия да поведе с ас, но след блестяща игра на Владимир Николов, който постигна 1 ас и няколко точки от отлични атаки, тимът на Мартин Стоев поведе с 8:6. След добра блокада на Евгени Иванов разликата набъбна – 11:8. При второто техническо прекъсване авансът на българите бе 2 т. - 16:14. С отлична блокада на Андрей. Стартовият състав на нашите бе: Евгени Иванов, Андрей Жеков, Матей Казийски, Владимир Николов, Тодор Алексиев България загуби четвъртия гейм от Русия., загубиха втория с 23:25 и победиха в третия с 25:22. В четвъртата част отборът на България успя да изравни при 3:3, допусна да бъде изпреварен при 5:6, но поведе при първото техническо прекъсване с 8:7. Руснаците излязоха напред с 12:11. При втората пауза българите почиваха при 16:15 в тяхна полза. После обаче грешки на Казийски и Евгени Иванов позволиха на руснаците да поведат с 19:17. Съперниците направиха успешна тройна блокада срещу Матей Казийски и увеличиха аванса си – 21:18.