Волейболните ни националки записаха четвърта поредна победа в турнира Гран При, този път срещу Австралия.

Мачът от група S се игра в хърватския град Пореч. Момичетата на селекцонелра Владимир Кузюткин разгромиха австралийките с 3:0 (25:14, 25:19, 25:13), като наложиха смазваща доминация от първата до последната минута.

Австралия оказа по-сериозна съпротива само във втория гейм, като първото техническо прекъсване дойде при 8:7 за тях. После обаче българките отново поеха инициативата и не я изпуснаха до края на мача.

Преди Австралия нашите момичета победиха Мексико с 3:1, Кения с 3:2 и Алжир с 3:2. Финалите в нашата Група 3 са на 16 и 17 август в Самоков, като българките се класират по право като домакини.