Бразилия победи Русия с категоричното 3:0 (25:22, 25:22, 25:18) в мач № 56 от Световната купа по волейбол. Така българският национален отбор вече държи съдбата си за спечелването на виза за Летните олимпийски игри в Пекин през 2008 година изцяло в свои ръце. Час и четиринайсет минути бяха нужни на кариоките за да разбият руската команда. Най-резултатен за бразилците бе Жилберто Фильо Годой - Жиба, който завърши с 14 точки. Руснаците пък им подариха цели 30 т. от свои грешки. За отбора на Владимир Алекно най-резултатен бе Семьон Полтавски, чиито 14 т. се оказаха крайно недостатъчни дори за гейм. По осем добавиха центъра Александър Волков и Юрий Бережко. На трикольорите им е нужно единствено да спечелят предстоящите си два мача срещу домакините (от 12:30 часа днес) и срещу Аржентина (от 7:00 часа в неделя). В момента избраниците на Мартин стоев имат две загуби, колкото САЩ и Русия. Американците и руснаците се срещат утре и загубилият ще има в актива си три поражения.