Четвъртата поставена Мария Шарапова бе елиминирана от турнира в Монреал след разочароващо представяне в мача си с Карла Суарес Наваро.

Бившата номер 1 в света допусна цели 49 непредизвикани грешки и не успя да се противопостави на испанката, която спечели двубоя от третия кръг с 6:2, 4:6, 6:2.

Шарапова, която в предния си мач се пребори за обрат над Гарбине Мугуруса, имаше проблеми в играта си от самото начало. Тя изостана с 0:3, след което срещата бе прекъсната за половин часа заради дъжд. Наваро спечели още два гейма и не след дълго поведе в двубоя с 6:2.

Във втората част двете тенисистки започнаха страхотна размяна на пробиви, продължила в шест поредни гейма. Шарапова изоставаше с 3:4 и отрази три нови брейкбола, когато се мобилизира и обърна сета до 6:4 в своя полза.

В решителната трета част Наваро дръпна с 3:1, а нова бърза размяна на пробиви направи резултата 4:2. Шарапова стигна до три брейкбола, които бяха спасени и в този момент играта ѝ напълно се срина.

Непредизвиканите грешки на рускинята зачестиха неимоверно и не след дълго Наваро вече бе сред участничките на четвъртфиналите. Испанката достига за първи път тази фаза на турнира в Монреал. Там тя ще се изправи срещу американката Винъс Уилямс, отстранила Анжелик Кербер от Германия с 6:3, 3:6, 6:4.

В същото време световната номер 1 Серена Уилямс продължава победния си поход към втора поредна титла от Rogers Cup. Американката се класира за четвъртфиналите след победа над Луцие Шафаржова със 7:5, 6:4. В следващата фаза Уилямс ще срещне датчанката Каролин Вознячки, която набързо се разправи с Шелби Роджърс с 6:1, 6:0.

Изненадата на деня поднесе рускинята Екатерина Макарова, която отстрани третата в света и шампионка на "Уимбълдън" Петра Квитова. Двубоят между тях два пъти бе прекъсван заради дъжд, а в крайна сметка Макарова продължи напред с 6:4, 1:6, 6:2.