Отборът на Челси надви тима на Уест Хем с минималното 1:0 в среща от 15 - ия кръг на английското футболно първенство, играна на стадион Стамфорд Бридж. Трите точки за домакините донесе Джо Коул в 76 - ата минута. И двата тима започнаха двубоя много предпазливо, като първото по - сериозно положние пред една от двете врати дойде в деветата минута, когато Дрогба стреля към вратата, пазена от Робърт Грийн, но прати топката в аут. Това беше и единствената голова възможност пред един от двата тима пред първите двайсет минута на мача. В 32 - ата минута шанс се откри и пред възпитаниците на Алън Кърбишли. Нолберто Солано се възползва от неразбирателство между Джон Тери и Уейн Бридж и успя да стреля към врата на Челси, но изстрелът му мина на сантиметри над целта. През втората част ситуацията на терена не се промени особено, но все пак атаките бяха малко повече в сравнение с първите 45 минути. В 56 - ата минута Матю Ъпсън центрира в полето на "сините" от пряк свободен удар и намери Солано, чийто завършващ удар обаче нямаше достатъчно точност. Седем минути по - късно добра възможност се откри и пред домакините като Дрогба изведе на удобна за стелба позиция Джо Коул, но стражът на "чуковете" се отличи с много добро спасяване и запази нуевото равенство. Така се стигна до 76 - ата минута, когато все пак Челси успя да поведе в резултата. Соломон Калу даде хубав пас на Джо Коул, който нахлу в наказателното поле на съперника, предодоля двама бранители и от пет метра се разписа за 1:0 Домакините успяха да запазят крехкия си аванс до края на срещата и да се поздравят с крайния успех.