Вицешампионът "Монако" започна новия сезон във френското първенство с изненадваща домакинска загуба от "Лориен" с 1:2.

Двубоят беше дебют за новия старши треньор Леонардо Жардим, който беше привлечен от "Спортинг" (Лисабон), за да замени италианеца Клаудио Раниери.

Българският нападател Димитър Бербатов изигра цял мач и беше най-добрият футболисти на "монегаските".

Бившият играч на "Манчестър юнайтед" изработи дузпата, от която влезлият като резерва Радамел Фалкао отбеляза изравнителния гол в 78-ата минута.

Преди това вратарят на гостите Бенжамин Леком три пъти спаси опасни удари с глава на Бербатов и му попречи да изравни резултата, който беше откри през първото полувреме от Винсен Абубакар от дузпа.

"Монако" трябваше да доиграе последните 22 минути с човек по-малко, след като Рикардо Карвальо получи червен картон.

Въпреки това домакините успяха да изравнят благодарение на Бербатов и Фалкао, които за първи път играха заедно.

В заключителните минути "монегаските" се хвърлиха в атака в опит да стигнат до победата, но бяха наказани в 87-ата минута, когато грешка в защитата позволи на Валентин Лавин да излезе сам срещу Даниел Субашич и да донесе трите точки за "Лориен".

По този начин и трите фаворита за челните позиции не успяха да запишат победи в първия кръг. Шампионът "Пари сен жермен" завърши 2:2 при гостуването на "Реймс" в петък, а третият от миналия сезон "Лил" направи нулево равенство у дома срещу "Метц" в събота.