Отборите на Лестър Сити и Арсенал направиха равенство 1:1 в последен мач от третия кръг на Висшата лига, игран на "King Power Stadium".

Двубоят бе много равностоен, като и двата тима имаха шансове да стигнат до успеха, а в крайна сметка равенството бе най-справедливият резултат. "Артилеристите" поведоха в резултата в 20-та минута, когато Алексис Санчес се разписа след асистенция на Яя Саного. Домакините обаче отговориха веднага и само две минути по-късно Леонардо Уйоа изравни с глава след добро центриране на Шлуп. След почивката Уйоа имаше отличен шанс да вкара втори гол, но стреля неточно, останал очи в очи с Войчех Шчесни. Добра възможност се откри и пред Дейвид Нюджънт, но неговият изстрел бе блокиран от защитник на гостите. В крайна сметка срещата завърши 1:1, като Арсенал се намира на 7-мо място в класирането с 5 точки, докато Лестър е на 15-та позиция с 2 точки. /БГНЕС