Отборът на Лудогорец победи Ботев Пловдив с 2:1 в първи мач от осмия кръг на "А" група и се доближи на точка от лидера в класирането ЦСКА.

На базата на "канарчетата" в Коматево наставникът на Лудогорец Георги Дерменджиев заложи на най-добрите си играчи, въпреки че след 4 дни на тима предстои гостуване на Ливърпул в първи мач от груповата фаза на Шампионската лига. Още в 7-та минута Дани Абало откри резултата в полза на гостите с добър изстрел от границата на наказателното поле.

"Орлите" продължиха да доминират и 5 минути след почивката удвоиха преднината си чрез Роман Безяк, който стреля точно от около 15 метра. Възпитаниците на Вили Вуцов натиснаха в опит да се върнат в мача, но стигнаха само до почетно попадение в 88-та минута, когато Иван Цветков реализира дузпа, отсъдена за игра с ръка на Козмин Моци.

По този начин Лудогорец събра 15 точки и изостава само с 1 от лидера ЦСКА, докато Ботев вече е на трета позиция с 14 точки. /БГНЕС