Отборът на ЦСКА победи с 2:0 Ботев Пловдив в последния мач от 23-ия кръг на "А" група. "Червените" започнаха двубоя по-добре и пред вратата на Лилчо Арсов започнаха да се редят положения. В 30-та минута падна първия гол за ЦСКА, когато Флорентин Петре вкара след разбъркване в наказателното поле на "канарчетата". В 44-та минута, Георги Илиев засече центриране на Тиаго Силва и вкара за 2:0. През второто полувреме, Ботев се опита да направи нещо по-интересно на стадион "Българска армия", но бранителите на Стойчо Младенов не допуснаха изненада. Така, ЦСКА възстанови разликата от Левски и Локомотив София в борбата за шампионската титла на България. Отборът на Левски върви към втората си поредна титла в България, след като победи Славия в най-старото столично дерби с 3:0, след хеттрик на Седрик Бардон. Двубоя на стадиона в “Овча купел” започна с по-голяма настоятелност от страна на домакините, които отправиха два далечни удара към вратата на Божидар Митрев чрез Симонович и Воденичаров, но те бяха далече от целта. В 11-та минута, Христо Йовов имаше шанс да открие резултата, но Амбарцумян спаси. Две минути по-късно, Станимир Стоилов извърши принудителна смяна, като излезе Даниел Боримиров, а на негово място се появи Георги Сърмов. “Сините” поведоха в 26-та минута, когато Седрик Бардон направи една индивидуална акция, навлезе в наказателното поле на славистите и откри резултата с плътен шут под плонжа на вратаря на Славия. В 30-та минута, Бардон вкара второто си попадение в срещата. Телкийски центрира по земя отдясно и за французина остана само да засече топката за 0:2. До края на първото полувреме имаше няколко положения за Левски на Николай Димитров и Сърмов, но те не бяха точни. Мечеджиев от Славия пропусна най-доброто положение за Славия, но неговия удар излезе в аут. Второто полувреме започна с натиск на шампионите, но Йовов пропусна да вкара, след като удара му с глава излезе в аут. В 60-та минута, Йовов излъга защитник на “белите” и пропусна поредното си положение. Минута по-късно, Бардон изстреля истински снаряд към противниковата врата, но Амбарцумян се намеси и изби. Славия започна да играе футбол в 71-та минута, когато младият Орлинов натресе гредата зад Митрев, а минута по-късно след негов удар, топката не пожела да влезе във вратата на шампионите. В 75-та минута, Телкийски отправи далечен шут, който бе спасен от стражът на “белите”. Минута по-късно, Бардон оформи своя хеттрик, след като засече центриране от корнер и оформи крайния резултат в най – старото столично дерби. В 84-та минута, френския съдия е свири дузпа в полза за Левски, след като играч на Славия игра с ръка в наказателното си поле. Левски е със 60 точки и заема първото място във временното класиране. Втори е тима на Локомотив София с 57 точки, а "армейците" вече имат 54 точки. БГНЕС