С късен гол на Тим Кейхил Евертън победи като домакин с минималното 1:0 Зенит (Санкт Петербург) в среща от група A и се класира за фазата на директните елиминации в турнира за Купата на УЕФА. Гостите след 30 минута останаха с 10 души на терена, след като Николас Ломбертс получи червен картон заради игра с ръка в наказателното поле. Микел Артета обаче не успя да вкара отсъдената дузпа, след като стреля над гредата. Малко по-късно удар на Артета бе спасен от вратаря на гостите, а Лий Карсли пък мина покрай гредата. Константин Зирянов пропусна златен шанс да даде преднина на Зенит в началото на второто полувреме, но негов удар бе отбит от вратаря на Евертън Тим Хауърд. Евертън стигна до успеха с гол в 85-та минута, след като Тим Кейхил бе най-съобразителен в наказателното поле. Вратарят на Зенит Михайл Малафеев парира силен удар на Лескът, но топката попадна в Кейхил и той я прати в мрежата на съперника. Така Евертън записа трета поредна победа. В другия мач от групата Нюрнберг запази шансове за класиране в следващата фаза, след като с два късни гола на Марек Минтал победи с 2:1 АЗ Алкмаар. Носителят на Купата на Германия губеше с 0:1, след като Деми де Зуув откри за гостите след 29 минути игра. Марек Минтал изравни в 83-та, а две минути по-късно отново той с удар от около 12 метра донесе победата на своя тим. Отборът на Панатинайкос, който още в предния кръг си осигури участие на 1/16-финалите, продължава без загуба в група B. С два гола на Димитрис Салпингидис в 70-та и 74-та минута гръцкият гранд победи с 2:0 Локомотив (Москва). Панатинайкос има 9 точки, две повече от Атлетико (Мадрид), който също продължава напред в турнира. Испанският тим победи с 2:0 като гост ФК Копенхаген. Шимао Саброса даде преднина на Атлетико в 21-та минута, а Серхио Агуеро направи 2:0 в 62-та. На трето място е ФК Копенхаген с 3 точки, пред Локомотив (Москва) с 2 точки и мач повече, Абърдийн е последен с 1 точки. В следващия кръг на 20-ти декември Атлетико (Мадрид) приема Панатинайкос, а Абърдийн е домакин на ФК Копенхаген. Виляреал оглави класирането в група "С" и също продължава напред в турнира след победа с 2:0 над Елфсборг. Йон Дал Томасон даде преднина на испанците още във втората минута след перфектен пас от Нихат Кахведжъ. Шест минути след началото на второ полувреме Томасон направи 2:0 след удар от около 10 метра и асистенция на Матиас Фернандес. В 89-та минута Томасон пропусна да запише своя хеттрик, след като пропусна от дузпа. Виляреал има 7 точки актив, две повече от тима на Фиорентина, който почиваше в този кръг и от АЕК Атина, който победи с 1:0 като гост Млада Болеслав (Чехия) след гол на Тамандани Нсалива в 46-та минута. С късен гол на Найджъл де Йонг и попадение от дузпа на Пьотр Троховски Хамбургер ШФ победи като гост Динамо Загреб с 2:0 в среща от група D си осигури място в следващата фаза на турнира за Купата на УЕФА. Германският тим е на първо място в с пълен актив от 9 точки след три мача. В 88-та минута Найджъл де Йонг даде преднина на гостите, а в 90-та Троховски бе точен от бялата точка. Швейцарският Базел също се класира за 1/16-финалите след успех с 1:0 над Бран Берген (Норвегия). Единственото попадение в мача бе дело на Карлос Алберто Алвеш пет минути преди почивката.