Българският тенисист Григор Димитров ще изиграе мача си от втория кръг на силния турнир в Пекин в четвъртък.

Хасковлията трябваше да срещне испанеца Пабло Андухар днес, но двубоят е отложен заради дъжд. Победителят от срещата ще играе с водача в световната ранглиста Новак Джокович. Сърбинът, който защитава титлата си, достигна четвъртфиналите след 21-ата си последователна победа в Пекин.

Джокович се наложи с 6:3, 7:5 срещу Вашек Поспишил за 85 минути. Той направи ранен пробив и поведе с 3:1, а след това проби отново в деветия гейм, за да вземе първия сет.

Вторият беше по-оспорван, като се наложи Джокович да спасява сетбол. Поспишил успя да пробие за първи път за 4:3, а при 5:4 имаше възможност да спечели сета.

Фаворитът в срещата се справи с предизвикателството и проби. След това сърбинът спечели още два гейма и стигна до успеха в мача.